Okulary dla aktywnych

Do wszelkich sportów w tym ekstremalnych.

NASZE MARKI

KATALOGI

 • Photochromatic

  Soczewki fotochromatyczne, czyli takie, które zmieniają swoje zabarwienia (ściemniają lub rozjaśniają się) w zależności od natężenia światła dziennego. Dostępne w kolorach przezroczysty do szarego, żółty do ciemnobrązowego i jasnobrązowy do ciemnobrązowego. Dostępne również w połączeniu z polaryzacją (model PL 24 Islanders 2).

 • Spring Hinge

  Teleskopowe zawiasy ułatwiają zakładanie okularów, jak również umożliwiają płynne dopasowanie do kształtu głowy działając płynnie niezależnie od ilości powtórzeń.

 • Safety Glasses UV400

  Seria ta charakteryzuje się niezwykła trwałością i odpornością na czynniki mechaniczne (szczególnie linia Hercules), potwierdzoną certyfikatami np. ANS1 Z87.1 do zastosowań jako okulary ochronne w przemyśle.

 • Floating

  Pływające okulary. Polecane szczególnie tym, którzy uprawiają sporty wodne. Nie obawiaj się zatonięcia Twoich ulubionych okularów. W razie utraty, będą czekać na Ciebie na powierzchni.

 • G-Tech

  Technologia używana przez inżynierów z NASA, w tym wypadku polega na wbudowaniu w poliwęglan, z którego jest wykonana soczewka łącznie do 13 równoległych warstw dwutlenku tytanu z krzemionką. W efekcie uzyskujemy silną zaporę skutecznie wyłapująca i chroniącą oczy przed promieniowaniem UV, dodatkową ochronę przed zarysowaniem ze względu na obecność twardego materiału jakim jest tytan oraz zewnętrznie efekt lustra lub pół-lustra w kolorze niebieskim lub czerwonym. G-tech bardzo dobrze współpracuje z filtrem polaryzacyjnym, co jest szczególnie przydatne w warunkach zmiennego nasłonecznienia (min dla kierowców).

 • BluWater

  Ta nazwa oznacza okulary z filtrem polaryzacyjnym. Stara nazwa Blue Water.

 • High Definition

  soczewki High Definition lub Anty-refleks wyostrzają kolory, poprawiają kontrast i klarowność obrazu i zapewniają efekt głębi ostrości. Działanie powłoki antyrefleksyjnej polega na niwelowaniu niepożądanych odbić światła od zewnętrznej lub/i zewnętrznej powierzchni soczewek.

 • Antifog

  Wyposażone w powłokę zapobiegającą parowaniu soczewek.

 • Rx-Able

  Oznaczają okulary przystosowane do możliwości założenia korekcji.

 • Hydrophobic

  Warstwa hydrofobowa została wykonana po to, żeby odpychać z zewnętrznej powierzchni szkieł drobinki kurzu i krople wody oraz krople potu z części wewnętrznych, zapewniając lepszą widoczność

 • UV 400 Polarized

  Okulary z filtrem polaryzacyjnym i filtrem UV 400. POLARYZACJA Kiedy światło pada na gładką poziomą powierzchnię (woda, śnieg, lód, mokra nawierzchnia drogi, szyby samochodu, karoseria samochodu itp.), to światło odbite jest przynajmniej częściowo spolaryzowane, tworząc oślepiającą białą poświatę. Odblaski te znacznie pogarszają nasze postrzeganie kształtów, kolorów i obniżają komfort widzenia. Zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie neutralizują tych odblasków. Widzenie w okularach bez polaryzacji: Soczewki polaryzacyjne dzięki swojej konstrukcji eliminują refleksy świetlne powstałe po odbiciu się promieni słonecznych od wcześniej wymienionych, gładkich powierzchni. Dzięki soczewkom polaryzacyjnym można obserwować otoczenie bez drażniących oczu odblasków i odbić, ze zwiększonym kontrastem i podkreślonymi wyraźnymi kolorami, ale bez ich przekłamania. Idealnie chronią oczy podczas silnego nasłonecznienia. Polaryzacyjne soczewki eliminując oślepiające światło, sprawiają, że więcej widzimy i szybciej możemy zareagować na drodze zwiększając wydatnie poziom bezpieczeństwa, gdzie często ułamki sekund za późno wykonane manewry mogą narazić życie lub zdrowie nasze lub innych uczestników ruchu. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy słońce jest dość nisko nad horyzontem, a droga jest mokra od wody, śniegu lub lodu, wtedy jesteśmy jeszcze bardziej narażeni na oślepiające błyski i tym bardziej ze względów bezpieczeństwa powinniśmy używać w tym okresie okularów z soczewkami polaryzacyjnymi. Widzenie w okularach z polaryzacją: Z wymienionych powodów okulary z filtrem polaryzacyjnym szczególnie nadają się dla osób prowadzących pojazdy lądowe i wodne (min. kierowcy samochodów osobowych, ciężarówek, autobusów, sternicy łodzi, statków i promów) oraz dla osób aktywnie spędzających czas na wolnym powietrzu (min. spacerowicze, biegacze, rowerzyści, turyści górscy, żeglarze, kajakarze, wędkarze itd). Soczewki polaryzacyjne wyposażone dodatkowo w technologię G-Tech oraz High Definition Anti-Reflective, jeszcze bardziej wyostrzają kolory, poprawiają kontrast, klarowność obrazu i zapewniają efekt głębi ostrości, jak również stanowią lepszą zaporę do wychwytania szkodliwych promieni UV. Użycie tych dodatkowych technologii można docenić zwłaszcza w warunkach zmiennego nasłonecznienia np przy nagłym zajściu słońca za chmury, wjechanie do zacienionego lasu czy przejazd przez drogę z zalegającym na poboczach śniegiem i jednoczesnym braku słońca, a więc również wszędzie tam, gdzie nasłonecznienie jest stosunkowo niskie.

 • Ajustable Nose Pad

  Regulowane noski - pomagają wyregulować okulary tak, aby nie gniotły i nie uciskały u nasady nosa.

 • Verticle Ajustable Temples

  Regulowane zauszniki - możliwość wertykalnej regulacji zauszników i zmiany kąta pantoskopowego. U większości osób zarówno uszy, jak i oczodoły nie są idealnie równe ani nie znajdują się idealnie na tym samym poziomie i dzięki tej funkcjonalności można je idealnie wyregulować. Ponadto są przeznaczone dla osób, które uprawiają sporty, które wymagają ścisłego przylegania okularów celem ich zabezpieczenia przed przypadkowym ześliźnięciem lub spadnięciem min. dla kolarzy górskich (downhill),biegaczy przełajowych itd.

Pliki w formacie gotowym do druku - informacja o filtrach (pdf)

Informacja o filtrach (awers) Informacja o filtrach (rewers)